Zasada działania kotłów na ekogroszek
- Szczegóły
Kotły na ekogroszek to wydajne, oszczędne i łatwe w użytkowaniu urządzenia grzewcze. Nic więc dziwnego, że wzbudzają spore zainteresowanie. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki ich działania.
Użytkowanie kotłów na ekogroszek. Co musisz wiedzieć?
Kotły na ekogroszek najczęściej wyposażone są w podajnik na materiał opałowy. Zwykle należy go dodawać co kilka dni, a więc zdecydowanie rzadziej niż w przypadku standardowych pieców, np. na węgiel. Dzięki temu ogrzewanie domu jest zdecydowanie mniej angażujące. Nie trzeba też tak często kontrolować procesu spalania. Po wprowadzeniu paliwa do podajnika jest ono kierowane do paleniska, gdzie sukcesywnie ulega spalaniu. W nowoczesnych urządzeniach cały proces regulowany jest przez sterownik, który kieruje działaniem podajnika i dawkuje odpowiednią ilość ekogroszku do paleniska. Użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła (przede wszystkim wysokość zadanej temperatury) i regularnie dodawać paliwa.
Na uwagę w tym przypadku zasługuje sterownik, który jest „sercem” całego urządzenia grzewczego. To właśnie dzięki niemu można dostosować działanie kotła na ekogroszek do własnych potrzeb.
Zalety nowoczesnych kotłów na ekogroszek
Kotły na ekogroszek to przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie. Ekogroszek jest wysokiej jakości paliwem o dobrej kaloryczności. Emituje ograniczoną ilość szkodliwych substancji i praktycznie nie pyli. Zużycie paliwa niezbędnego do ogrzania budynku jest niewielkie, co przekłada się zarówno na korzyści ekologiczne, jak i ekonomiczne.
Nowoczesne kotły na ekogroszek są wydajne, gwarantują efektywne i oszczędne działanie, a przy tym nie wymagają zbyt dużego zaangażowania w zakresie obsługi.
Jesteś zainteresowany kotłami na ekogroszek? Poznaj naszą ofertę.