Kotły na pellet

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowoczesne i bardzo wygodne w użytkowaniu kotły na pellet drzewny. Zastosowano w nich szereg rozwiązań podnoszących sprawność działania oraz łatwość obsługi. W naszych kotłach na pellet montujemy zaawansowane technologicznie palniki z ruchomym rusztem oraz płynną zmianą aktywnej powierzchni palnika. Rozwiązana te pozwalają na pełne dopasowanie niezbędnej ilości ciepła do osiągnięcia oczekiwanej przez użytkownika temperatury. W uzyskaniu możliwie najlepszej efektywności pracy pomaga też nowatorski system wielopunktowego doprowadzania powietrza. Dzięki niemu kocioł może pracować, gwarantując optymalną temperaturę do pełnego spalania pelletu, co nie tylko wpływa korzystnie na poziom sprawności urządzenia, ale także obniża ilość powstających zanieczyszczeń.

Kotły na pellet drzewny i agropellet

Kotły na pellet drzewny i agropellet to nowoczesne urządzenia przyjazne dla środowiska naturalnego i kieszeni użytkownika. Wykorzystanie pelletu drzewnego oraz biomasy innego rodzaju, np. w postaci tzw. agropelletu z pestek, łupin czy słomy daje możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii i przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Pellet drzewny ma bardzo wysoką kaloryczność, a przy tym jest paliwem niekłopotliwym w obsłudze. Podczas uzupełniania ilości opału w zasobniku pieca nie pojawia się uciążliwe pylenie, a sam pellet łatwo przechowywać i transportować. Co bardzo ważne pellet drzewny jest powszechnie dostępny i można go kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kotły z podajnikiem

Oferowane przez nas urządzenia zasilane pelletem to kotły z podajnikami. Są one wyposażone w pojemne zasobniki opału oraz zautomatyzowane systemy dozowania paliwa, sterowane przez komputer kontrolujący pracę pieca. Podajnik dostarcza do palnika dokładnie odmierzoną dawkę paliwa, a jednocześnie gwarantuje bardzo duży komfort obsługi. Kotły z podajnikami wymagają stosunkowo rzadkich wizyt w kotłowni. Poziom opału w zbiorniku może być uzupełniany jedynie raz na kilka dni, w zależności od warunków, w jakich jest eksploatowane urządzenie. Poza tym kocioł z podajnikiem wymaga jeszcze jedynie okresowego opróżniania zbiornika popiołu.

Kotły na pellety BIOVERT

Ekologiczny kocioł BIOVERT przeznaczony jest do spalania biomasy w postaci pellet ,pestek oraz agropellet. Kocioł wyposażony jest w nowoczesny palnik samoczyszczący do podawania i spalania pellet oraz regulator procesu spalania. Zostały zastosowane unikatowe rozwiązania i innowacyjna technologia spalania między innymi labiryntowy wymiennik ciepła...

zobacz więcej